זרוע היבשה - יחד בונים עוצמה
Share

ארכיון חדשות

אלופת צה"ל בכושר קרבי: חטיבת כפיר

יונתן מלאמנט, תאריך: 17.11.2008
חטיבת החי"ר הצעירה קטפה 12 פרסים בתחרות הפתע בין היחידות הקרביות. גדוד שחף של מודיעין השדה בפיקוד צפון זכה במקום הראשון בבית הגדודים החיליים

בתום ארבעה ימי תחרויות אינטנסיביים הוכרזה בסוף השבוע אלופת צה"ל בכושר קרבי: חטיבת כפיר, חטיבת החי"ר הצעירה בצה"ל.
בשבוע שעבר יצאו לוחמי צה"ל למאבק שונה באופיו מהקרבות שאליהם הם רגילים. בתחרות שנערכה בוינגייט הם נטלו חלק במאבק על גאוות היחידה ועל התואר היוקרתי אלופת צה"ל בכושר קרבי. שלא כמו בתחרויות קודמות, הפעם לא ניתן לחיילים זמן להתכונן לקראת התחרות. רק לפני חודש, בסיומה של אליפות צה"ל מפקדים הכריז הרמטכ"ל על התחרות, וזאת כדי לקבל תמונת מצב עדכנית ואמינה יותר על כושר היחידות.
החיילים, שהגיעו מכל היחידות הלוחמות של צה"ל בים באוויר וביבשה, התחלקו לשלוש מסגרות ובתוכם לכמה בתים, והשתתפו בתחרויות שונות: בוחן כשירות, בוחן ימי, בוחן פלוגה ובוחן מאמץ. בבחנים אלה נבחנו ביכולות גופניות של ריצה למרחקים ארוכים וקצרים, ריצה בעלייה ובים, התגברות על מסלול מכשולים, תרגילי קרב מגע וירי לאחר מאמץ.
המנצחים לפי הבתים השונים היו:
לוחמי מערך מתנייע ויחידות הדרכה: שייטת 3 במקום הראשון, מערך ההדרכה מגל במקום השני ובית ספר לנ"מ במקום השלישי.
לוחמות מערך מתנייע ויחידות הדרכה: גדוד קרקל במקום הראשון, מערך ההדרכה מגל במקום השני ונ"מ במקום השלישי.
חטיבות חי"ר: חטיבת כפיר במקום הראשון, חטיבת הצנחנים במקום השני ובית הספר למקצועות חי"ר (ביסלמ"ח) במקום השלישי.
יחידת הדרכה: בה"ד חיל הים במקום הראשון, בא"ח כפיר במקום השני ובא"ח צנחנים במקום השלישי.
גדודים חיליים: גדוד שחף של מודיעין שדה בפיקוד צפון במקום הראשון. הגדוד התמקד בשיפור הכושר הקרבי מאז התרגיל הגדודי בחודש ספטמבר. גדוד נשר של מוד"ש בפיקוד דרום הגיע למקום השני וגדוד 603 של הנדסה קרבית במקום השלישי.

חוסן גופני ונפשי
טקס ההכרזה על הזוכים והענקת הפרסים נערך ביום חמישי שעבר (13.11.2008) בראשות הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי, מפקד זרוע היבשה אלוף אבי מזרחי ורמ"ח כושר קרבי אל"מ ד"ר אבי מויאל.
"אי אפשר לנצח מלחמה ולעמוד באתגרים המצפים לנו בלי כושר גופני, בלי הסיבולת, היכולת לשאת משאות, לעבור מכשולים ולנווט", אמר הרמטכ"ל בטקס. "יש קשר בין החוסן המנטאלי של החייל ושל היחידה לבין הכושר הגופני. אנחנו מעוניינים שהכושר יהיה חלק מהתרבות הקבועה שלנו בצה"ל. נהניתי מאוד מהאווירה ומהתוצאות ואני מברך את כולכם על ההישגים. אני בטוח שיהיו לנו הפתעות מעניינות גם בשנה הבאה". רא"ל אשכנזי הבטיח לקיים בחני פתע בנושא הכושר "בלי מחנות ובלי אימונים ארוכים", כדי לדעת מה המצב האמיתי של כל יחידה.

אימון לשימור
סגן טל בר-דוד (ברדה) קצין האימון הגופני של חטיבת כפיר, שקצרה שיא של 12 פרסים ומדליות בטקס, קיבל מהרמטכ"ל את הגביע לאלופה. לדבריו עם ההכרזה על אליפות צה"ל בכושר קרבי ליחידות התאמנה החטיבה כדי לשמר את הכשירות הקיימת. "החלטנו לשנס מותניים ולהיכנס לאימון בשיא הכוח כדי שיידעו מי זאת חטיבת כפיר". המתאמנים התחלקו לארבע נבחרות לפי התחרויות: בוחן כשירות, בוחן פלוגה, בוחן מאמץ וקרב מגע. "כל נבחרת התאמנה בוינגייט באופן ספציפי על המקצה שלה וגם ביחד עם שאר הנבחרות".

 
 
הדפס 
Feedback Form