זרוע היבשה - יחד בונים עוצמה
Share
|

אודות

יחידת ההדרכה הצה"לית לתחום הלוחמה בטרור (לוט"ר). בית הספר ללוט"ר הוא הגוף היחיד המכשיר ומסמיך את יחידות ההתערבות וההשתלטות של צה"ל וחיילי היחידה הם המקצועיים ביותר בצה"ל בתחום הטרור. היחידה אינה מוגדרת כיחידה לוחמת אך למרות זאת, מצטרפים חיילי הלוט"ר לפעילות מבצעית באזור איו"ש.


היסטוריית היחידה: בית הספר ללוחמת טרור (לוט"ר) הוקם בשנות ה-70 בעקבות אירועי טרור שונים בתחומי מדינת ישראל כמו חטיפת מטוס סבנה בשנת 1972 ורצח התלמידים במעלות בשנת 1974.
בית הספר ללוחמה בטרור הוקם לקראת סוף שנות ה- 70 בשל רצף אירועי טרור שעברו על מדינת ישראל- הפיגוע במעלות, חטיפת מטוס סבנה ועוד.
מפקדי צה"ל הבינו כי לכל יחידה העוסקת בתחום הלוחמה בטרור יש תו"ל (תורת לחימה) משלה, המפותחת בעקבות אירועים בשטח, אולם אין גוף שמרכז את התחום, מפתח ורוכש אמצעים, מלמד, מכשיר ומסייע להתפתחות תחום הלוחמה בטרור- תחום בו המקצועיות והאימון- הוא זה שמביא לתוצאות המיוחלות- נטרול המחבלים ושחרור בשלום של בני הערובה (במידה ויש).
בית הספר הוקם בתל נוף ולקראת סוף שנות ה-80 הועבר אל מתקן אדם. בית הספר ללוט"ר אחראי על הכשרת כל היחידות המיוחדת בצה"ל והיחידה היא יחידת הכשרה התנדבותית.


איך מגיעים?
חיילי הלוט"ר עוברים הכשרת חי"ר מלאה 07, ולאחר מכן עוברים קורס מדריכי לוט"ר בשם קמ"ש (קורס מש"קים). מדובר בקורס אינטנסיבי ומקצועי מאוד שאורך כחצי שנה.
במהלך הקורס, עוברים החיילים הכשרה נרחבת מאוד בתחום הלוחמה בטרור ומאומנים להדרכה והסמכת לוחמים במגוון רחב של תחומים הנכנסים תחת הכותרת. ביניהם: תחום הצליפה, קופי טרור.. , אולם חשוב שגם להם יהיה ניסיון מבצעי, ולכן כחלק ממסלול ההכשרה הם נשלחים לפעילות מבצעית בגזרות שונות בארץ, בדגש על איו"ש. בסיום הקורס יכולים החיילים להדרים במספר תחומים:

עוד על היחידה ראו מלמדים את צה"ל לנצח
על פעילות היחידה ראו בכתבה מקבץ ירי
עוד על תחום הלוט"ר והצלפים בכתבה קשה באימונים מדויק בקרב
עוד על פעילות לוט"ר אילת בכתבה יחידה יחידה
על פעילות מדור טג"ח בכתבה על חבל השערה
על פעילות מדור הסוואה בכתבה מדריכים ואינם נראים

Feedback Form